TORONTO 2000 SC – Sunday Schedules

View Page

Sunday, March 17, 2024

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
3:00pmA2023/24 Winter 2023/24 Winter
3:00pmB2023/24 Winter 2023/24 Winter
3:00pmC2023/24 Winter 2023/24 Winter
3:45pmA2023/24 Winter 2023/24 Winter
3:45pmB2023/24 Winter 2023/24 Winter
3:45pmC2023/24 Winter 2023/24 Winter
4:30pmA2023/24 Winter 2023/24 Winter
4:30pmB2023/24 Winter 2023/24 Winter
4:30pmC2023/24 Winter 2023/24 Winter
5:15pmA2023/24 Winter 2023/24 Winter
5:15pmB2023/24 Winter 2023/24 Winter
5:15pmC2023/24 Winter 2023/24 Winter
6:00 pmASav FC0-2Cruijfftal Palace
6:00 pmBColo Colo0-0ACS Medias
6:00 pmC2023/24 Winter 2023/24 Winter
6:45pmA2023/24 Winter 2023/24 Winter
6:45pmB8 Eterno1-2Mississauga Dolphins
6:45pmC2023/24 Winter 2023/24 Winter
7:30pmA2023/24 Winter 2023/24 Winter
7:30pmBWeston Wussies2-0SetteBello Calcio
7:30pmC2023/24 Winter 2023/24 Winter
8:15pmABall Touchers FC13-0Chubby Alonso’s
8:15pmBCion FC3-2AC Starz
8:15pmC2023/24 Winter 2023/24 Winter
9:00pmAFranco Foot0-1Grabba Leafs FC
9:00pmBUnathletic Bilbao4-9These Lot
9:00pmC   
9:45pmAChunkBoySlim2-3We The Ones FC
9:45pmBThe Tide3-2Ur Not Ready FC
9:45pmCBuona Notte FC2-0Metarzenal SC
10:30pmAAFC Richmond2-3Dolls & Balls
10:30pmBVino E Voglia1-1Ball Breakers
10:30pmCTouch Grass FC9-6Imported CF
11:15pmA   
11:15pmBWrexham Cheeks0-0Wisla FC
11:15pmCCanucks FC4-3Afraid Of The Darko

Sunday, March 24, 2024

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
4:00pmARHSC2-3SC Toronto
4:00pmBLTS1-0Newmarket SC
4:00pmCProStars FC Women2-1King City Royals
4:45pmAMiami Mami’s1-2S.S. Lazia
4:45pmBCanucks FC2-3Jim Inc
4:45pmCVaughan Azzurri0-1Caledon United
5:30pmASugo Sundays White3-0Elites
5:30pmBLas Toxicas0-11Victorious Secret
5:30pmCSugo Sundays Red6-1Straight Shooters
6:15 pmAVaughan AC1-4Etobicoke FC
6:15 pmBAfraid Of The Darko2-2Wrexham Cheeks
6:15 pmCWisla FC0-2Stroke City
7:00pmAMA Unity SC0-7ACS Medias
7:00pmBFC Bada Bing2-1Sav FC
7:00pmCCruijfftal Palace1-2Colo Colo
7:45pmAWhite Angels0-2Seleccion Colombia
7:45pmBParmigiano FC2-48 Eterno
7:45pmCMississauga Dolphins7-2Tdot FC
8:30pmABall Touchers FC4-0SetteBello Calcio
8:30pmBChubby Alonso’s3-2Cion FC
8:30pmCAC Starz0-3Weston Wussies
9:15pmAFor Fuchs Sake6-3Grabba Leafs FC
9:15pmBKelly FC4-2Unathletico Bilbao
9:15pmCThese Lot2-2Franco Foot
10:00pmAChunkBoySlim2-0Metarzenal SC
10:00pmBWe The Ones FC2-1The Tide
10:00pmCUr Not Ready FC5-0Buona Notte FC
10:45pmAAFC Richmond6-1Imported CF
10:45pmBDolls & Balls4-3Vino E Voglia
10:45pmCBall Breakers3-5Touch Grass FC

Sunday, March 31, 2024 EASTER SUNDAY – NO GAMES

Sunday, April 7, 2024

Bold: Doubleheader

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
4:00pmANewmarket SC1-1ProStars FC Women
4:00pmBRHSC0-1King City Royals
4:00pmCSC Toronto4-4LTS
4:45pmADolls & Balls2-4Ball Breakers
4:45pmBAFC Richmond4-4Touch Grass FC
4:45pmCVino E Voglia7-4Imported CF
5:30pmAEtobicoke FC2-4Vaughan Azzurri
5:30pmBMiami Mami’s2-0Caledon United
5:30pmCS.S. Lazia3-0Vaughan AC
6:15 pmAVictorious Secret3-1Sugo Sundays Red
6:15 pmBSugo Sundays White5-0Straight Shooters
6:15 pmCElites0-1Las Toxicas
7:00pmACanucks FC2-3Stroke City
7:00pmBAfraid Of The Darko2-2Wisla FC
7:00pmCWrexham Cheeks2-1Jim Inc
7:45pmALas Toxicas7-2Straight Shooters
7:45pmBElites1-7Victorious Secret
7:45pmCSugo Sundays White2-4Sugo Sundays Red
8:30pmAFC Bada Bing4-1Cruijfftal Palace
8:30pmBMA Unity SC3-1Colo Colo
8:30pmCSav FC0-5ACS Medias
9:15pmAParmigiano FC3-5Mississauga Dolphins
9:15pmB8 Eterno2-1Seleccion Colombia
9:15pmCWhite Angels1-2Tdot FC
10:00pmACion FC8-2SetteBello Calcio
10:00pmBChubby Alonso’s5-2AC Starz
10:00pmCBall Touchers FC1-1Weston Wussies
10:45pmAKelly FC3-1These Lot
10:45pmBFor Fuchs Sake2-5Franco Foot
10:45pmCUnathletic Bilbao12-3Grabba Leafs FC
11:30pmAWe The Ones FC2-3Ur Not Ready FC
11:30pmBChunkBoySlim2-3Buona Notte FC
11:30pmCThe Tide4-3Metarzenal SC

Sunday, April 14, 2024

Bold: Doubleheader

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
3:00pmALTS1-0King City Royals
3:00pmBSC Toronto2-2Newmarket SC
3:00pmCRHSC1-1ProStars FC Women
3:45pmAChunkBoySlim1-4Ur Not Ready FC
3:45pmBWe The Ones FC1-0Metarzenal SC
3:45pmCThe Tide4-3Buona Notte FC
4:30pmAVino E Voglia0-8Touch Grass FC
4:30pmBDolls & Balls5-6Imported CF
4:30pmCAFC Richmond3-1Ball Breakers
5:15pmAS.S. Lazia1-3Etobicoke FC
5:15pmBVaughan AC1-0Caledon United
5:15pmCMiami Mami’s2-0Vaughan Azzurri
6:00 pmALas Toxicas0-4Sugo Sundays Red
6:00 pmBElites7-0Straight Shooters
6:00 pmCSugo Sundays White1-0Victorious Secret
6:45pmAMiami Mami’s0-1Etobicoke FC
6:45pmBS.S. Lazia0-2Caledon United
6:45pmCVaughan AC1-0Vaughan Azzurri
7:30pmACanucks FC5-2Wisla FC
7:30pmBAfraid Of The Darko2-0Jim Inc
7:30pmCWrexham Cheeks2-3Stroke City
8:15pmAFC Bada Bing1-1ACS Medias
8:15pmBSav FC2-3Colo Colo
8:15pmCMA Unity SC4-5Cruijfftal Palace
9:00pmA8 Eterno2-1Tdot FC
9:00pmBParmigiano FC1-1Seleccion Colombia
9:00pmCWhite Angels3-3Mississauga Dolphins
9:45pmAMA Unity SC3-1Sav FC
9:45pmBFC Bada Bing4-0Colo Colo
9:45pmCCruijfftal Palace2-2ACS Medias
10:30pmACion FC2-5Weston Wussies
10:30pmBChubby Alonso’s2-1SetteBello Calcio
10:30pmCBall Touchers FC7-1AC Starz
11:15pmAUnathletic Bilbao3-3Franco Foot
11:15pmBKelly FC3-0Grabba Leafs FC
11:15pmCFor Fuchs Sake2-5These Lot

Sunday, April 21, 2024

Bold: Doubleheader

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
3:00pmALTS0-3ProStars FC Women
3:00pmBSC Toronto0-1King City Royals
3:00pmCRHSC2-1Newmarket SC
3:45pmAKelly FC1-2Franco Foot
3:45pmBFor Fuchs Sake3-5Unathletic Bilbao
3:45pmCThese Lot5-1Grabba Leafs FC
4:30pmAUr Not Ready FC5-1Metarzenal SC
4:30pmBChunkBoySlim1-4The Tide
4:30pmCWe The Ones FC5-6Buona Notte FC
5:15pmADolls & Balls3-5Touch Grass FC
5:15pmBAFC Richmond4-0Vino E Voglia
5:15pmCBall Breakers9-0Imported CF
6:00 pmAMiami Mami’s1-0Vaughan AC
6:00 pmBEtobicoke FC1-1Caledon United
6:00 pmCS.S. Lazia0-7Vaughan Azzurri
6:45pmADolls & Balls2-5AFC Richmond
6:45pmBImported CF1-7Touch Grass FC
6:45pmCBall Breakers2-1Vino E Voglia
7:30pmAVictorious Secret9-0Straight Shooters
7:30pmBSugo Sundays White5-0Las Toxicas
7:30pmCElites0-4Sugo Sundays Red
8:15pmACanucks FC4-1Wrexham Cheeks
8:15pmBAfraid Of The Darko0-0Stroke City
8:15pmCWisla FC2-1Jim Inc
9:00pmACruijfftal Palace3-1Sav FC
9:00pmBACS Medias2-3Colo Colo
9:00pmCFC Bada Bing2-3MA Unity SC
9:45pmAWisla FC2-2Wrexham Cheeks
9:45pmBJim Inc2-0Stroke City
9:45pmCAfraid Of The Darko2-1Canucks FC
10:30pmAParmigiano FC2-3Tdot FC
10:30pmBWhite Angels2-58 Eterno
10:30pmCMississauga Dolphins3-0Seleccion Colombia
11:15pmAAC Starz1-1SetteBello Calcio
11:15pmBBall Touchers FC3-4Cion FC
11:15pmCChubby Alonso’s2-7Weston Wussies

Sunday, April 28, 2024

Bold: Doubleheader

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
3:00pmANewmarket SC King City Royals
3:00pmBRHSC LTS
3:00pmCSC Toronto ProStars FC Women
3:45pmAAC Starz Cion FC
3:45pmBSetteBello Calcio Weston Wussies
3:45pmCChubby Alonso’s Ball Touchers FC
4:30pmASC Toronto RHSC
4:30pmBNewmarket SC LTS
4:30pmCKing City Royals ProStars FC Women
5:15pmA Kelly FC For Fuchs Sake
5:15pmBThese Lot Unathletic Bilbao
5:15pmCGrabba Leafs FC Franco Foot
6:00 pmAVino E Voglia Dolls & Balls
6:00 pmBImported CF AFC Richmond
6:00 pmCTouch Grass FC Ball Breakers
6:45pmAWe The Ones FC ChunkBoySlim
6:45pmBUr Not Ready FC The Tide
6:45pmCMetarzenal SC Buona Notte FC
7:30pmAS.S. Lazia Miami Mami’s
7:30pmBEtobicoke FC Vaughan AC
7:30pmCCaledon United Vaughan Azzurri
8:15pmAElites Sugo Sundays White
8:15pmBVictorious Secret Las Toxicas
8:15pmCStraight Shooters Sugo Sundays Red
9:00pmAJim Inc Canucks FC
9:00pmBWrexham Cheeks Afraid Of The Darko
9:00pmCStroke City Wisla FC
9:45pmASugo Sundays Red Victorious Secret
9:45pmBStraight Shooters Sugo Sundays White
9:45pmCLas Toxicas Elites
10:30pmAACS Medias MA Unity SC
10:30pmBSav FC FC Bada Bing
10:30pmCColo Colo Cruijfftal Palace
11:15pmAParmigiano FC White Angels
11:15pmBMississauga Dolphins 8 Eterno
11:15pmCSeleccion Colombia Tdot FC

Sunday, May 5, 2024

Bold: Doubleheader

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
6:00 pmAFranco Foot These Lot
6:00 pmBGrabba Leafs FC For Fuchs Sake
6:00 pmCUnathletic Bilbao Kelly FC
6:45pmAMetarzenal ChunkBoySlim
6:45pmBBuona Notte FC Ur Not Ready FC
6:45pmCThe Tide We The Ones FC
7:30pmAFranco Foot For Fuchs Sake
7:30pmBThese Lot Kelly FC
7:30pmCGrabba Leafs FC Unathletic Bilbao
8:15pmAMetarzenal SC The Tide
8:15pmBUr Not Ready FC We The Ones FC
8:15pmCBuona Notte FC ChunkBoySlim
9:00pmAWhite Angels Parmigiano FC
9:00pmBTdot FC Seleccion Colombia
9:00pmCMA Unity SC FC Bada Bing
9:45pmAFor Fuchs Sake Kelly FC
9:45pmBStroke City Jim Inc
9:45pmC   
10:30pmAVaughan AC Miami Mami’s
10:30pmBVaughan Azzurri S.S. Lazia
10:30pmCCaledon United Etobicoke FC
11:15pmASugo Sundays Red Elites
11:15pmBStraight Shooters Victorious Secret
11:15pmCLas Toxicas Sugo Sundays White

Sunday, May 12, 2024

Bold: Doubleheader

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
3:00pmASC Toronto LTS
3:00pmBKing City Royals RHSC
3:00pmCProStars FC Women Newmarket SC
3:45pmATdot FC Mississauga Dolphins
3:45pmBSeleccion Colombia White Angels
3:45pmC8 Eterno Parmigiano FC
4:30pmAGrabba Leafs FC Kelly FC
4:30pmBFranco Foot Unathletic Bilbao
4:30pmCThese Lot For Fuchs Sake
5:15pmASetteBello Calcio Ball Touchers FC
5:15pmBCion FC Chubby Alonso’s
5:15pmCWeston Wussies AC Starz
6:00 pmAUr Not Ready FC ChunkBoySlim
6:00 pmBMetarzenal SC We The Ones FC
6:00 pmCBuona Notte FC The Tide
6:45pmAWeston Wussies Ball Touchers FC
6:45pmBAC Starz Chubby Alonso’s
6:45pmCSetteBello Calcio Cion FC
7:30pmAImported CF Vino E Voglia
7:30pmBTouch Grass FC AFC Richmond
7:30pmCBall Breakers Dolls & Balls
8:15pmAVaughan Azzurri Etobicoke FC
8:15pmBCaledon United Miami Mami’s
8:15pmCVaughan AC S.S. Lazia
9:00pmAStraight Shooters Las Toxicas
9:00pmBSugo Sundays Red Sugo Sundays White
9:00pmCVictorious Secret Elites
9:45pmACaledon United Vaughan AC
9:45pmBEtobicoke FC S.S. Lazia
9:45pmCVaughan Azzurri Miami Mami’s
10:30pmAWisla FC Afraid Of The Darko
10:30pmBStroke City Canucks FC
10:30pmCJim Inc Wrexham Cheeks
11:15pmACruijfftal Palace FC Bada Bing
11:15pmBACS Medias Sav FC
11:15pmCColo Colo MA Unity SC

Sunday, May 19, 2024 Victoria Day – NO GAMES

Sunday, May 26, 2024

Bold: Doubleheader

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
3:00pmAProStars FC Women RHSC
3:00pmBKing City Royals LTS
3:00pmCNewmarket SC SC Toronto
3:45pmAColo Colo Sav FC
3:45pmBCruijfftal Palace MA Unity SC
3:45pmCACS Medias FC Bada Bing
4:30pmAKing City Royals SC Toronto
4:30pmBNewmarket SC RHSC
4:30pmCProStars FC Women LTS
5:15pmATdot FC White Angels
5:15pmBSeleccion Colombia 8 Eterno
5:15pmCMississauga Dolphins Parmigiano FC
6:00 pmASetteBello Calcio Chubby Alonso’s
6:00 pmBWeston Wussies Cion FC
6:00 pmCAC Starz Ball Touchers FC
6:45pmAUnathletic Bilbao For Fuchs Sake
6:45pmBFranco Foot Kelly FC
6:45pmCGrabba Leafs FC These Lot
7:30pmAMetarzenal SC Ur Not Ready FC
7:30pmBBuona Notte FC We The Ones FC
7:30pmCThe Tide ChunkBoySlim
8:15pmABall Breakers AFC Richmond
8:15pmBImported CF Dolls & Balls
8:15pmCTouch Grass FC Vino E Voglia
9:00pmAEtobicoke FC Miami Mami’s
9:00pmBCaledon United S.S. Lazia
9:00pmCVaughan Azzurri Vaughan AC
9:45pmATouch Grass FC Dolls & Balls
9:45pmBImported CF Ball Breakers
9:45pmCVino E Voglia AFC Richmond
10:30pmAVictorious Secret Sugo Sundays White
10:30pmBSugo Sundays Red Elites
10:30pmCStraight Shooters Las Toxicas
11:15pmAJim Inc Afraid Of The Darko
11:15pmBStroke City Wrexham Cheeks
11:15pmCWisla FC Canucks FC

Sunday, June 2, 2024

Bold: Doubleheader

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
3:00pmAProStars FC Women SC Toronto
3:00pmBLTS RHSC
3:00pmCKing City Royals Newmarket SC
3:45pmAWrexham Cheeks Canucks FC
3:45pmBJim Inc Wisla FC
3:45pmCStroke City Afraid Of The Darko
4:30pmAColo Colo FC Bada Bing
4:30pmBACS Medias Cruijfftal Palace
4:30pmCSav FC MA Unity SC
5:15pmATdot FC 8 Eterno
5:15pmBSeleccion Colombia Parmigiano FC
5:15pmCMississauga Dolphins White Angels
6:00 pmAWeston Wussies Chubby Alonso’s
6:00 pmBCion FC Ball Touchers FC
6:00 pmCSetteBello Calcio AC Starz
6:45pmA8 Eterno White Angels
6:45pmBTdot FC Parmigiano FC
6:45pmCSeleccion Colombia Mississauga Dolphins
7:30pmAPlayoffs Playoffs
7:30pmBPlayoffs Playoffs
7:30pmCPlayoffs Playoffs
8:15pmAPlayoffs Playoffs
8:15pmBPlayoffs Playoffs
8:15pmCPlayoffs Playoffs
9:00pmAPlayoffs Playoffs
9:00pmBPlayoffs Playoffs
9:00pmCPlayoffs Playoffs
9:45pmAPlayoffs Playoffs
9:45pmBPlayoffs Playoffs
9:45pmCPlayoffs Playoffs
10:30pmAPlayoffs Playoffs
10:30pmBPlayoffs Playoffs
10:30pmCPlayoffs Playoffs
11:15pmAPlayoffs Playoffs
11:15pmBPlayoffs Playoffs
11:15pmCPlayoffs Playoffs

Sunday, June 9, 2024

TBD