TORONTO 2000 SC – Women’s Elite Schedule

Sunday, January 22, 2023

The Soccer Centre (7601 Martin Grove)

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
3:00 pmAKing City0-4Caledon United FC White
3:00 pmBBrams United3-1CMCC
3:00 pmCCaledon United FC Grey0-1GS United
4:00 pmABolton Wanderers3-2SC Toronto Eagles
4:00 pmBProstars FC4-0Royals
4:00 pmCDarby1-1Thornhill Maccabi

Sunday, January 29, 2023 (Revised Ontario Cup Schedule)

The Soccer Centre (7601 Martin Grove)

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
2:00 pmBBolton Wanderers 1-4Thornhill Maccabi
2:00 pmCRoyals 1-0Darby
3:00 pmBSC Toronto 2-7Prostars FC
3:00 pmCKing City 1-6GS United
4:00 pmBCaledon United FC White 8-3Brams United
4:00 pmCCMCC 0-2Caledon United FC Grey

Sunday, February 5, 2023

The Soccer Centre (7601 Martin Grove)

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
3:00 pmAKing City 0-5Caledon United FC Grey
3:00 pmBCaledon United FC White 2-2CMCC
3:00 pmCBrams United 0-4GS United
4:00 pmABolton Wanderers 0-1Darby
4:00 pmBSC Toronto  4-0Royals
4:00 pmCProstars FC 1-3Thornhill Maccabi

Sunday, February 12, 2023 (Revised Ontario Cup Schedule)

The Soccer Centre (7601 Martin Grove)

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
2:00 pmBBolton Wanderers2-4Royals
2:00 pmCSC Toronto1-7Thornhill Maccabi
3:00 pmBProstars FC1-1Darby
3:00 pmCKing City2-3CMCC
4:00 pmBCaledon United FC White0-0GS United
4:00 pmCBrams United0-2Caledon United FC Grey

Sunday, February 19, 2023

The Soccer Centre (7601 Martin Grove)

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
3:00 pmAKing City2-3Brams United
3:00 pmBCaledon United FC White3-3Caledon United FC Grey
3:00 pmCCMCC6-5GS United
4:00 pmABolton Wanderers1-3Prostars FC
4:00 pmBSC Toronto2-1Darby
4:00 pmCRoyals0-8Thornhill Maccabi

Sunday, February 26, 2023

The Soccer Centre (7601 Martin Grove)

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
3:00 pmASC Toronto Eagles1-1Bolton Wanderers
3:00 pmBRoyals0-3Prostars FC
3:00 pmCThornhill Maccabi2-2Darby
4:00 pmACaledon United FC White6-0King City
4:00 pmBCMCC1-2Brams United
4:00 pmCGS United3-0Caledon United FC Grey

Sunday, March 5, 2023

The Soccer Centre (7601 Martin Grove)

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
4:00 pmAGS United3-0King City
4:00 pmBBrams United1-4Caledon United FC White
4:00 pmCCaledon United FC Grey6-1CMCC
5:00 pmAThornhill Maccabi5-1Bolton Wanderers
5:00 pmBProstars FC3-2SC Toronto
5:00 pmCDarby2-1Royals

Sunday, March 12, 2023

The Soccer Centre (7601 Martin Grove)

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
4:00 pmADarby0-0Bolton Wanderers
4:00 pmBRoyals0-2SC Toronto
4:00 pmCThornhill Maccabi2-3Prostars FC
5:00 pmACaledon United FC Grey8-2King City
5:00 pmBCMCC3-3Caledon United FC White
5:00 pmCGS United2-3Brams United

Sunday, March 19, 2023

Woodbridge Sports Dome (7501 Martin Grove)

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
6:00 pm1CMCC 4-3King City
6:00 pm2GS United 3-1Caledon United FC White
6:00 pm3Caledon United FC Grey 3-0Brams United
7:00 pm1Royals 3-3Bolton Wanderers
7:00 pm2Thornhill Maccabi 4-1SC Toronto
7:00 pm3Darby 0-3Prostars FC

Sunday, March 26, 2023

The Soccer Centre (7601 Martin Grove)

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
4:00 pmAProstars FC6-1Bolton Wanderers
4:00 pmBDarby5-0SC Toronto
4:00 pmCThornhill Maccabi8-3Royals
5:00 pmABrams United5-0King City
5:00 pmBCaledon United FC Grey0-2Caledon United FC White
5:00 pmCGS United5-1CMCC

Sunday, April 2, 2023 – PLAYOFFS

The Soccer Centre (7601 Martin Grove)

TIMEFieldHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
4:00 pm
PO1
ADarby (Regional 3rd) Bolton Wanderers (Regional 6th)
4:00 pm
PO2
BSC Toronto (Regional 4th) Royals (Regional 5th)
4:00 pm
PO3
CCaledon United FC Grey (Provincial 3rd ) King City (Provincial 6th)
5:00 pmAProstars FC (Regional 1st) Winner of PO2
5:00 pmBThornhill Maccabi (Regional 2nd) Winner of PO1
5:00 pm
PO4
CBrams United (Provincial 4th) CMCC (Provincial 5th )
6:00 pmARegional Final Regional Final
6:00 pmBGS United (Provincial 1st) Winner of PO4
6:00 pmCCaledon United FC White (Provincial 2nd) Winner of PO3
7:00 pmAProvincial Final Provincial Final